Sabina na bloguWeddings & Events Coordinator

DIY - Francouzský závoj

Publikováno 21.10.2015 v 00:48 v kategorii DIY, přečteno: 247x

Retro, retro, retro... tak to je definitivně hit této i nadcházející sezóny jak u nás tak v zahraničí. Také jste se zamilovali do jednoduchých šatů ke kolenům, nejlépe s barevnou mašlí a velkou sukní nebo vás snad lákají ty krasné splývavé francouzské krajky? K obojímu se ale vůbec nehodí klasický závoj, ale právě ten francouzský. A jelikož najít takový v našich podmínkách není až tak snadné, pojďme si ho vyrobit sami.Co k tomu budete potřebovat

 • šablony květu z kartonu ve tře různých velikostech
 • ostré nůžky
 • jehlu a nit
 • bavlněnou látku nebo jiný materiál na látkovou květinu
 • stužku v barvě závoje
 • závojovou síťku
 • ozdobný hřebínek
 • sponku

Zdroj:TheWeddingChics


Pracovní postup

Nejprve si připravíme ozdobnou květinu. Podle šablony vystřihneme z připraveného materiálu tři květiny různých velikostí.


Zdroj:TheWeddingChics


Všechny květinky dáme na sebe tak, aby největší byla dole a nejmenší navrchu. Rozmístíme je také tak, aby se lístečky schválně nepravidelně překrývaly a finální ozdoba tak byla bohatší. Květinky třikrát v půlce přeložíme tak, jak je vidět na obrázku. Opatrně chytíme za vzniklou špičku a květinu upravíme: jakoby ji trochu rozbalíme a načechráme.


Zdroj:TheWeddingChics


Zdroj:TheWeddingChics


Nakonec květinu v místě, kde jsme ji drželi pevně prošijeme a upravíme do konečné podoby.


Zdroj:TheWeddingChics


Zdroj:TheWeddingChics


Nyní se pustíme do přípravy samotné síťky, která je základem francouzského závoje. Z materiálu si vystřihneme obdélník 30x23cm. Na kratším konci zavážeme nit k okraji síťky (viz obrázek) a celou kratší stranu prošijeme každým okem.


Zdroj:TheWeddingChics


Jemně síťku stáhneme, ještě jednou prošijeme a na niti zavážeme uzel.


Zdroj:TheWeddingChics


Vezmeme přibližně 10cm stužky a podložíme jí sešitý konec závoje. Stužku zprava i zleva přeložíme a opatrně vše sešijeme dohromady.


Zdroj:TheWeddingChics


Celý postup zopakujeme na druhé straně závoje. Když máme obě strany připravené, vezmeme si sponku, kterou bude závoj ve vlasech připevněn pod ozdobnou květinou a vložíme do ní kousek stužky ve velikosti přeloženého konce závoje.


Zdroj:TheWeddingChics


Konec závoje přiložíme ke stužce ve sponce a důkladně a pevně přišijeme. Nakonec ke sponce přišijeme také předpřipravenou květinovou ozdobu.


Zdroj:TheWeddingChics


Zdroj:TheWeddingChics


Teď už jen dokončíme druhý konec závoje a to tak, že ho pevně přišijeme k ozdobného hřebínku. Ten zajistí, aby závoj držel na svém místě na druhé straně.


Zdroj:TheWeddingChics


Zdroj:TheWeddingChics


Zdroj: The Wedding Chicks

 

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?http://www.sabinashop.cz