Sabina na bloguWeddings & Events Coordinator

Kdo je a co dělá svatební koordinátorka

Publikováno 19.06.2015 v 11:17 v kategorii Deníček nevěsty, přečteno: 127x

Vybavujete si Disney pohádku o Popelce, Šípkové Růžence, nebo jakýkoliv film, kde měla hlavní postava velmi zdatné pomocníky? Tak někdo takový je svatební koordinátorka. Dobrá koordinátorka by měla být sympatický kříženec mezi vaší nejlepší kamarádkou, chodící encyklopedií, vynalézavou účetní a machrem na ovládání davů. Umíte si to představit? Jestli ne, tak se vrátíme na zem a vysvětlíme si to více lidsky.


Příjemná komunikační spojka mezi hosty a snoubenci


https://www.flickr.com/photos/98935949@N02/14005047750/in/photostream/
Svatební koordinátorka je ústřední pilíř vaší svatby. Jejím úkolem je dělat spojku mezi vámi a vaším snoubencem, hosty a dodavateli. Vlastně zajišťuje, že po celý svatební den budete hvězdou vy a nebudete se muset starat o tak přízemní záležitosti, jako je placení dodavatelům, zvedání telefonu hysterickým hostům, vysvětlování co přijde teď a co bude potom. Koordinátorka také řeší veškeré zádrhely, problémy a změny, které v průběhu dne mohou.

Řešení problémů s úsměvem, nemožné ihned, zázraky do tří dnů


https://www.flickr.com/photos/samchurchill/10593863736


Umíte si představit, že máte nazdobený obřad a jdete se konečně převléknout do těch krásných svatebních šatů, když v tu začne lít jako z konve? Koordinátorka vyřeší přesun obřadu, abyste se nemusela vdávat v holínkách. Může se stát, že vaše vizážistka si zlomí nohu cestou na vaši svatbu? Koordinátorka je ta, která zvedne telefon a obvolá své ověřené dodavatele a problém vyřeší. To jsou samozřejmě katastrofické scénáře, ale na každé svatbě se vyskytnou problémy a zádrhely, které musí někdo vyřešit a v ideálním případě by to neměla být nevěsta, protože jinak bude mít nervy nadranc, ještě než dohraje svatební pochod.


Uzemnění zpět do reality 24 hodin a omezeného rozpočtu


https://www.flickr.com/photos/rsmith4321/5469825656/in/photostream/


Svatební koordinátorka, nebo celá svatební agentura, má dlouholeté zkušenosti s plánováním a průběhem svateb, takže vás může včas upozornit, že jedna hodina na tříchodové menu pro 60 lidí je málo času, nebo že nemůžete nechat hosty čtyři hodiny o samotě a jet se fotit. Stejně tak vám otevře oči, co se rozpočtu týče. Nestane se tak, že vám dojdou peníze v polovině plánování, nebo že vám doplatky za dodavatele a extra poplatky zdvojnásobí původní částku na svatbu. Prostě má vyzkoušené scénáře, které vy, v ideálním případě plánujete poprvé. Poradí vám, kde můžete šetřit, kde se naopak vyplatí připlatit a domluví vám nejlepší možné ceny u svých smluvních dodavatelů.


Poměr cena/výkon je oproti ostatním dodavatelům více než příznivýZ předchozích odstavců je jasné, že svatební koordinátorka je jeden z nejdůležitějších lidí, které si na svatbu najmete. Na rozdíl od fotografa, vizážistky, nebo restaurace ale její práce začíná už měsíce před svatbou. S přípravou vaší svatby stráví desítky až stovky hodin. Proto je i její cena srovnatelná, nebo i nepatrně vyšší, než práce ostatních dodavatelů. Běžná koordinace svatebního dne tak může stát kdekoliv mezi 10-15% vašeho svatebního rozpočtu. Dobrá svatební agentura totiž koordinuje svatbu ve více lidech, protože hlavně u obřadu, musí být organizace všech přítomných velmi precizní. Organizace a koordinace svatby na klíč potom vyžaduje stovky a stovky hodin plánování. Cena této služby se tak může vyšplhat až na desítky tisíc korun. Zdá se to hodně, ale v praxi můžete tím, že si najmete svatební koordinátorku dokonce ušetřit. Výměnou totiž získáte slevy u dodavatelů, profesionální a hladký průběh svatebního dne bez nečekaných doplatků, know-how a konzultace po celou dobu plánování a naprosto stylově „vymazlenou“ svatbu. Nejen, že si ušetříte stres z příprav, ale vyhnete se i útratám, které jsou neefektivní a zbytečné. A to už se vyplatí, co říkáte? :)


Vaše Zdroj : www.vse-o-svatbe.cz
Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?http://www.sabinashop.cz