Sabina na bloguWeddings & Events Coordinator

Makronky všude kam se podiváš ....

Publikováno 22.09.2015 v 15:58 v kategorii Sladká dílna Sabina, přečteno: 364x


V Paříži zaručeně narazíte na ty nejlahodnější makronky, ale co si je takhle připravit doma? Macarons neboli makronky se v posledních deseti letech staly obrovským fenoménem v celé Francii.

Zásluhu na tom má hlavně slavný pařížský cukrář Pierre Hermé, který již dříve po celém světě známé sněhové pusinky vrátil na výsluní a své makronky začal prodávat ve specializovaných buticích. Pařížané jsou jimi natolik posedlí, že jsou ochotni kvůli nim vystát i dlouhé fronty. Tohle sladké pečivo se dokonce vydává v sezonních kolekcích a příznivci křehkých moučníků netrpělivě očekávají nové chutě. Mé první kroky při návštěvě Paříže vždy míří právě do butiku Pierra Herméa nebo do slavného cukrářského domu Ladureé, jehož historie sahá do 19. století. Co jsou makronky zač?


Peirre Hermé je známý francouzský cukrář, který v roce 2007 dokonce obdržel Řád čestné legie, za skvostné dobroty, mezi které patří nejen makronky, ale až do nejmenšího detailu vypiplané další pochoutky, nad kterým se vám srdce rozbuší.
,,Picasso mezi cukráři“, tak ho dokonce označil i celosvětově známý francouzský módní časopis Vogue.

www.sabinkvak.cz 


V případě obchodního domu Ladureé sahá historie až do roku 1862 a v součastné době dosáhla noblesního umístění na světoznámé pařížské ulici Avenue des Champs Elysees a musím říct, že při vstupu si připadáte jako v kouzelné gurmánské pohádce, a to nejen díky skvostným piškotkům, ale i interiéru navrženém architektem a designérem Jacquem Garciou.Ochutnat zde můžete nejen sladkosti, ale k obědu jsou pro vás připraveny i sendviče a další lahůdky.Jde o dvě mandlové pusinky spojené krémem, který buď chuť pusinky doplňuje, nebo je s ní v kontrastu. Cena makronek odpovídá náročnosti jejich přípravy. Na první pohled se může zdát, že výroba je velmi snadná, ale opak je pravdou a splnění všech kritérii je noční můrou mnoha cukrářů.Správné makronky jsou nahoře křupavé, naprosto hladké, bez jakýchkoli prasklin a uvnitř vláčné a křehké. Ty pravé makronky se vám musejí doslova rozpustit na jazyku.Abyste přípravu doma zvládli bez problémů, mám pro vás několik užitečných rad. Mandle musejí být rozemlety na úplný prášek, který ještě prosejte přes sítko. Makronky nechte na plechu alespoň hodinu takzvaně zaschnout, aby vám pak krásně naskočily. Ze začátku použijte šablonu, abyste docílili stejných velikostí. Použijte dva dny staré bílky, které před použitím ohřejte na pokojovou teplotu. Po slepení makronky nechte dva dny v chladu, aby se propojily chutě. S těmito radami již hravě zvládnete výstup na cukrářský Mount Everest.


Makronky s mascarpone

Ingredience:

90 g vaječných bílků,

25 g krupicového cukru, 

200 g moučkového cukru, 

110 g drcených mandlí, 

1 lžička červeného potravinářského barviva


Náplň: 60 g mascarpone, 

3 lžíce rybízové marmelády


Postup:

Troubu předehřejte na 140 stupňů. Bílky s krupicovým cukrem ušlehejte do tuha. V míse smíchejte moučkový cukr s drcenými mandlemi a opatrně přimíchejte do bílků. Přidejte potravinářské barvivo. Měli byste získat tuhou směs, která drží svůj tvar.

Touto směsí naplňte zdobicí sáček a na plech vyložený pečicím papírem nastříkejte makronky. Pečte asi 20 minut.

V malé míse smíchejte mascarpone s marmeládou a krémem slepujte makronky. Dejte na dva dny do lednice, aby se chutě propojily.Hodně štěstí při vytváření makronek :-) 

Vaše 

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?http://www.sabinashop.cz