Sabina na bloguWeddings & Events Coordinator

Mějte svatební rozpočet pod kontrolou

Publikováno 29.08.2014 v 11:31 v kategorii Deníček nevěsty, přečteno: 228x

Několik praktických rad, jak ušetřit:1. Abyste získali přehled o cenách, nenakupujte bez rozmýšlení hned v prvním obchodě. U výběru svatebních šatů to sice bývá často naopak (nejlepší volbou bývají často první šaty, které vám padnou do oka), ale u ostatních služeb si nechte vypracovat cenovou nabídku u více firem. Rozešlete jim e-maily, domluvte si osobní schůzky a vyzkoušejte jejich služby „nanečisto“. Uvidíte, že rozdíly najdete nejen v cenách (pohybují se často v desítkách procent), ale i v kvalitě služeb a v individuálním přístupu k vám.

2. Začněte s přípravami na svatbu včas. Pokud máte dostatečný prostor na rozeslání poptávek a pečlivý výběr, dokážete i zdánlivě nehybné ceny stlačit dolů. Dostanete-li se do časové tísně, utratíte ve stresu více, než je nezbytně nutné.

3. Nejvyšší položkou ve svatebním rozpočtu tvoří svatební hostina a ubytování hostů (v některých kulturách (např. u Romů) je naopak zvykem, že pozvaní hosté přinášejí snoubencům finanční dary, takže čím více hostů na svatbě, tím více peněz získají novomanželé do začátku...). Pokud to jde, oficiální (a nákladnější) hostinu uspořádejte pro nejbližší příbuzné. S ostatními se můžete setkat o několik dní později na neformální zahradní party.

4. Na svatbách, které se konají dopoledne, je zvykem pozvat hosty na oběd a hostina se často protahuje do večerních hodin nebo dokonce do noci. Pokud tedy chcete trochu odlehčit svému rozpočtu, uspořádejte svatbu v odpoledních hodinách. Patříte-li mezi „šetřílky“ tělem i duší, bude pro vás optimální termín pro svatbu v neděli. Hosté půjdou v pondělí pravděpodobně do práce a na vaší oslavě se tolik „nerozšoupnou“.

5. Každá žena má ráda krásné a drahé květiny, stejně ale dokážou posloužit třeba i „obyčejné“ slunečnice umně naaranžované do skvělých vazeb. Jejich cena však bývá nesrovnatelná. Stejně tak luxusní svatební oznámení v obálkách z ručního papíru jistě není tím, s čím vaše svatba stojí a padá. Dobrou službu odvedou i ručně napsané kartičky s osobní pozvánkou, případně vytištěné na domácí tiskárně a doplněné malou ruční kresbou.

6. Pečlivě promyslete množství objednaného cukroví a dalšího jídla tak, aby se nic zbytečně nevyhodilo.

7. Zjistěte, koho ze svých přátel můžete požádat o pomoc na své svatbě. Oslovte kamaráda, o kterém víte, že slušně fotí. Fotografie stáhněte na počítač, nechte vypálit všem zúčastněným na CD a klasické fotografie věnujte jen nejbližším – rodičům a sourozencům. Využijte služeb své přítelkyně při líčení, česání, místo hudební skupiny objednejte diskžokeje nebo použijte donesená cédéčka...

8. Hlídejte konzumaci nápojů. Během slavnostního oběda například hostům sdělte, že mají k dispozici nealkoholické nápoje, pivo a víno; tvrdý alkohol a archívní vína nechť si každý platí sám. Popřípadě můžete uhradit alkohol do určité výše, kterou předem stanovíte. Donesení vlastního alkoholu na místo hostiny (restaurace) je v podstatě nemyslitelné, pokud ale pořádáte venkovní party, nechte namíchat levnější (a přesto oblíbené) nápoje jako je bowle, nebo zajistěte sudové pivo či víno.

9. Ptejte se známých a přátel, kteří mají svatbu za sebou, na jejich zkušenosti a doporučení. Mnohdy získáte tipy na skvělé služby a slevy, o kterých se jinak nedozvíte.

10.Objednávky a smlouvy s dodavateli pište pečlivě, s důrazem na termíny, množství a kvalitu, specifikujte výši penále za jejich nedodržení.Zdroj: ladys.cz

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?http://www.sabinashop.cz