Sabina na bloguWeddings & Events Coordinator

Svatba pod širým nebem

Publikováno 21.06.2015 v 13:44 v kategorii Deníček nevěsty, přečteno: 917xPřijde Vám, že svatba na úřadě je neosobní nebo že svatba v zámeckých kaplích je zase příliš honosná? Díky našemu malému průzkumu jsme zjistili, že většina mladých žen si v současné době představuje svatbu pod širým nebem. Může se jednat o místo, kde se snoubenci seznámili, kde se poprvé políbili nebo kde trávili své první rande. Ať už to je v zámeckém parku, ve velké zahradě plné stromů, v dřevěném zahradním altánku, na rozkvetlé louce nebo na poli, v zříceninách hradu, na břehu jezera nebo řeky, v horách, na vinici, ranči nebo na venkově pod třešní či v exotické zemi na pláži. A co takhle svatba při západu slunce nebo v noci se svícemi a lampiony zavěšenými na stromech?


Svatba pod širým nebem působí přirozeným a romantickým dojmem. Není potřeba tolik dekorací, protože sama příroda dotváří to pravé kouzlo svým prostředím. Někdy stačí do země zapíchnout jen svatební oblouk, jindy zase ozdobit altánek. Veškeré představy a realizace jsou jen a jen na vás. Obrovskou výhodou jsou také krásnější svatební fotografie, které jsou díky přirozenému světlu jasnější a svým pozadím zajímavější. Vybrat si také roční období má něco do sebe a to nejen kvůli fotografiím. Na jaře se můžete těšit z rozkvetlých stromů, v létě zase z nekončící zeleně, na podzim z krásně zbarveného listí a v zimě ze sněhově bílé třpytivé pokrývky. K tomu stačí už jen vhodně zvolit svatební šaty. Zatímco v létě si můžete dovolit krátké vzdušné svatební šatičky, v zimě si naopak pravděpodobně k šatům oblečete nějaké teplé bolerko či kabátek.


U svatby pod širým nebem ale samozřejmě musíte také počítat s jednou velkou nevýhodou a tou je počasí. V našem mírném pásu je počasí bohužel nevyzpytatelné, proto je vhodné mít v zásobě variantu, kdy se dá obřad operativně přesunout do vnitřních prostor. A pokud nechcete přijít o obřad venku i navzdory počasí, můžete si pronajmout velký bílý zahradní stan s odnímatelnými stěnami, který můžete následně použít i jako místo pro raut a svatební párty. Pokud vám k obřadu nebude hrát živá hudba, je potřeba si zjistit, zda na vašem vybraném místě je k dispozici i elektrika. Také myslete na to, že by se mělo jednat o místo, kam bude ochotný se nechat odvést oddávající s matrikářkou. Ne každý může být přístupný obřadu na vysoké skále.
Svatby pod širým nebem mohou být i relativně nákladné, protože některé zámecké parky si účtují vysoké nájemné. Naopak na nich ale dokážete ušetřit i velkou část nákladů, rozhodnete-li se pro romantické místo v přírodě, které nepatří „nikomu“ a pokud si vše potřebné zařídíte sami. Velkým trendem je v dnešní době spojit venkovní obřad i s hostinou a zahradní párty a udělat tak celý svatební den na jednom místě. Ušetříte si tak čas nejen na přípravách, ale i na přejíždění svatebčanů z místa na místo.


Vaše 

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?http://www.sabinashop.cz