Sabina na bloguWeddings & Events Coordinator

Svatební mandličky

Publikováno 28.07.2016 v 00:00 v kategorii Svatební výslužky, přečteno: 196x

Stále častěji se na svatebních oslavách setkáváme s tradicí svatebních mandlí. Přichází k nám z jižních států, nicméně si tato tradice získává stále častěji oblibu i nás. O co ale vlastně jde?Tradice svatebních mandlí pochází z jihu, kde již před 3000 lety byli hosté obdarovávání při různých příležitostech svatebními mandlemi. Tato tradice byla využívána nejen při svatbách, ale i při dalších příležitostech, jako jsou novoroční oslavy nebo křtiny a ve většině jižních států, zejména v Řecku, Itálii a Francii, stále přetrvává.


Svatební mandle se darují v lichém počtu, tří, pěti nebo sedmi mandlí, kde lichý počet znamená nedělitelnost muže a ženy. Nejčastější je obdarovávání pěti mandlemi, které mají svůj význam – zdraví, dlouhý život, bohatství, hojnost a štěstí. Hořká chuť mandle symbolizuje strasti manželství, které mohou manželé v manželství potkat. Cukrová poleva na povrchu mandle zase symbolizuje sladký začátek manželství.


Také u nás se tato tradice začíná objevovat a stále více Čechů požaduje na své svatbě tyto tradiční svatební mandle. Slouží nejen k milé pozornosti Vašich hostů, ale také Vám mohou skvěle ozdobit Váš svatební stůl, navíc budete mít jistě milou povinnost vysvětlit hostům o jakou tradici vlastně jde.


Balení svatebních mandlí je různorodé. Klasické balení do svatebních pytlíčků či mošniček se nejčastěji používá jako dekorace při hostině, celé mošničky či sáčky se pak pokládají na talíř. Takto připravený stůl upoutá na první pohled a nemusíte již použít žádné jiné dekorace. Balení do krabiček je praktické a vypadá velmi roztomile. Někteří hosté, kteří nebudou znát tuto tradici, budou jistě příjemně překvapeni, když si svůj „dáreček“ rozbalí. Barva stuhy a krabičky je opět na Vašem výběru. Krabičky, naplněné mandlemi se mohou darovat hostům nejen při hostině, ale také se mohou hostům doručit spolu se svatebním oznámením či pozvánkou ke svatebnímu stolu, místo klasických balených svatebních koláčků. Svatební mandle je možno také darovat v kornoutku, který je mile přizdoben v barvě svatby. Vaše balíčky může také rozdat družička při svatebním veselí. V poslední době se objevila novinka ze zámoří, balení mandlí do romantických kyblíčků. Kyblíček je zdoben tylem nebo organzou stejně jako u krabiček a doplněn mandlemi a vizitkou. Zároveň tak splníte několik povinností najednou, jmenný pořádek hostům, dáreček a nutno podotknout, že nejvíce kyblíčky zaujmou děti a romantické duše.


Co se týče barvy mandlí, je tento výběr opět na Vás. Dnes se svatební mandle vyrábějí v cukrové či čokoládové polevě v různých barvách. Barevnou kombinací pak dosáhnete působivého výsledku. Mandle můžete naranžovat do svatebních váz či průhledných skleniček, které můžete ovázat stuhou apod.Komentáře

Celkem 1 komentář

 • Smithg468 16.08.2016 v 03:46 This is why Facebook games are becoming more popular. The ease of use and dissemination of content, tagging dkedgcaeeeadadkd


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?http://www.sabinashop.cz